Materiály

Zjistěte více o materiálech používaných v matracích Flexyflex.

Air Pur - Inovativní materiál, který díky speciálnímu provedení a jedinečným vlastnostem zvyšuje cirkulaci vzduchu v matraci, Wind Fohn - pěna díky proudění vzduchu, zaručuje udržení sucha i ve vnitřních částech matrace, Waterlily Gaia - vznikl úpravou Waterlily, zlepšením vlastností elasticity, prodyšnosti a pohodlí, rovněž i přídavkem esenciálních olejů (výtažky heřmánku, cypřiše, levandule a šalvěje) a výchozích materiálů na bázi sóji, Waterlily Mind - je materiál nejvyšší kvality vyrobený pomocí nejnovější technologie.

PĚNY

WATERLILY (matrace Giglio, Lobelia, Giglio Plus, Combimat, Onda Form, Cool memory, Sanadream, Airtek)

Waterlily je materiál nejvyšší kvality vyrobený pomocí nejnovější technologie. Pružný a měkký, dosahuje nejvyšší úrovně pohodlí a podporuje správným způsobem různé části lidského těla. Jeho struktura miniaturních buněk dovolí vzduchu v matraci volně proudit, čímž odvádí nadměrné teplo a vlhkost a zároveň udržuje optimální teplotu. Waterlily je materiál budoucnosti, který představuje nový systém pohodlí a stabilizace nových ekologických standardů. Je vytvořený použitím přírodních elementů jako např. vody a za dodržení přísných mezinárodních bezpečnostních předpisů.

WATERLILY GAIA

Materiál Waterlily Gaia vznikl úpravou Waterlily, zlepšením vlastností elasticity, prodyšnosti a pohodlí, rovněž i přídavkem esenciálních olejů (výtažky heřmánku, cypřiše, levandule a šalvěje) a výchozích materiálů na bázi sóji. Tyto cenné prvky, výtažky z variant mnoha rostlin, jsou studovány výhradně pro zlepšení kvality spánku, dodávají energii a přinášejí tělu i duši ideální pocit pohody. Waterlily Gaia má rovněž nízký dopad na životní prostředí, protože se vyrábí bez účasti škodlivých a nekontrolovatelných prvků, čímž nahrazuje syntetické složky produktu přírodními.

WATERLILY MIND

Výjimečný materiál, který se dokáže přizpůsobit hmotnosti, tlaku a teplotě lidského těla, čímž nabízí nepřekonatelné pohodlí. Struktura materiálu umožňuje vzduchu v matraci lépe proudit, čímž dochází k výbornému odvětrávání, odvádí nadměrné teplo a vlhkost a zároveň udržuje optimální teplotu v lůžku.

 
WIND-FÖHN (matrace Airtek)

Wind-Föhn pěna díky proudění vzduchu, zaručuje udržení sucha i ve vnitřních částech matrace. Svojí speciální pórovitou strukturou si udrží tvar i při stlačení, čímž je zaručena stálá cirkulace vzduchu uvnitř matrace. Stálé proudění vzduchu tak vylučuje vznik plísní a vniknutí roztočů, které jsou příčinou vzniku mnoha druhů alergií. Díky optimálnímu proudění vzduchu si lůžko udržuje stálou hodnotu teploty a vlhkosti.

 

AIR PUR (matrace Climaflex, Giglio, Giglio Plus, Combimat, Onda Form, Cool Memory)

Inovativní materiál, který díky speciálnímu provedení a jedinečným vlastnostem zvyšuje cirkulaci vzduchu v matraci, čímž podporuje odstranění vlhkosti produkované lidským tělem během spánku a výrazně zvyšuje prodyšnost výrobku.

 

 

LATEX (matrace Combimat, Energy Latex)

Latex je přírodní bílá tekutina získávaná ze stromů kaučukovníku. FlexyFlex vyrábí své modely ze 100% latexové pěny, materiálu získaného smíšením latexu a vzduchu, který díky svému systému průduchů zaručuje dokonalou úroveň prodyšnosti matrace.

 

 


TAŠTIČKOVÉ PRUŽINKY (matrace Micro Springs Ginko Biloba)

Matrace jsou vybaveny systémem zvláštních ocelových pružinek, které jsou umístěny uvnitř matrace ve speciálních taštičkách. Každá pružinka tak může pracovat nezávisle na ostatních, čímž se perfektně přizpůsobí každé jednotlivé části lidského těla. Zónování taštičkového jádra je dosaženo různými průměry ocelových drátů pružinek. Taštičkové jádro FlexyFlex má hustotu 1.000 taštiček/m2 (cca 2.000 taštiček v matraci 90 x 200 cm).

 

VÝPLNĚ POTAHŮ

 

PAMĚŤOVÁ PĚNA

Díky speciální struktuře, která reaguje na teplo, se dokáže paměťová pěna přizpůsobit konkrétní podobě našeho těla. Zajistí tak perfektní a vyváženou podporu v každé poloze.


ANTIALERGENNÍ IZOLAČNÍ VÝPLŇ

Tato antialergenní izolační výplň má několikanásobné výhody. Spánek je charakterizován pohodlím a hygienou. Výplň zamezuje výskytu bakterií, roztočů a mikroorganismů, je antialergenní. Je to komfortní výplň, která přináší maximální pohodlí nočního spánku a odpočinku. Je ji možno prát v pračce.


 
VLNĚNÁ VÝPLŇ

Díky přirozeným vlastnostem tohoto materiálu zůstává zachován pocit pohodlí a blahodárného tepla i v průběhu nejstudenějších obdobích roku.

 

 

 

POTAHOVÉ LÁTKY

 

SILVER FABRIC (matrace Giglio, Giglio Plus)

Stříbro v potahu zabraňuje tvorbě mikrobů, zabraňuje nepříjemným elektrostatickým výbojům textilie. Reguluje tělesnou teplotu. Stříbro má antiseptické a dezinfekční vlastnosti. Účinně zabíjí bakterie a je možnou alternativou při kožních potížích. Tyto schopnosti si vlákna udrží po celou dobu používání textilie a po četných praních.

 

 

BAYSCENT (matrace Lobelia, Onda Form, Sanadream)

Účinek úpravy Bayscent je založen na systému ochrany před nežádoucími pachy a vůněmi. Úprava zabraňuje ukládaní bakterií, které jsou příčinou nežádoucích pachů. Zaručuje odstranění pachů a dodává textiliím příjemnou vůni čistoty. 
Je k dispozici také v úpravě Bayscent Aroma s citronovými esencemi, které mají antiseptické vlastnosti a dodávají tělu příjemný pocit čistoty a energie a také v úpravě Bayscent Aroma Wellness s heřmánkem, který zajišťuje klidný a uvolňující spánek.

 

SENSITIVE (matrace Airtek)

Měkká jako hedvábí, extrémně příjemná a pohodlná, přináší svému uživateli výjimečný pocit svěžesti a pohodlí. Absorbuje vlhkost, je prodyšná a odolná.

 

 

COOL SENSATION (matrace Clima Confort Plus, Cool Memory)

Textilie Cool má schopnost vytvořit kolem našeho těla výjimečný pocit svěžesti. Odvádí nadměrné teplo a nabízí tímto nepřekonatelný pocit svěžesti. Lidé, kteří trpí nadměrným nočním pocením, mohou najít řešení s textilií Cool, která zaručuje redukci nepříjemného tepla v lůžku.

 

 
SANIFRESH (matrace Energy Latex)

Potah SANIFRESH je vyroben z vysoce kvalitní a technologicky pokročilé tkaniny, která je voděodolná a paropropusná. Tato technologie omezuje průnik tekutin do matrace při zachování vzdušnosti. Potahová látka SANIFRESH je proto vyhledávána pro použití v matracích pro zdravotnictví, děti nebo starší osoby.

 


AIR SPACE – 3D mřížka

Textilie s výjimečnou prodyšností, používá se převážně na postranních částech matrace. Jedná se o systém založený na maximální vzdušnosti matrace.